Na ndiqni :

Horoskopi

Horoskopi Mujor Mars 2021

Postuar

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në mars, të lindurit nën shenjën e Dashit do të shijojnë lajmin e mirë në lidhje me paratë ose një dokument financiar. Gjatë këtij muaji do të keni dëshirën dhe mundësinë për të zgjidhur problemet e shtëpisë ose pronës. Rrethana ose qëllime të reja do të lindin në jetën tuaj, të cilat do të jenë në përputhje me situatën në vendin ku jetoni. Ato mund të ndryshojnë disa vendime ose marrëveshje të bëra deri më tani. Do të prisni njerëz të rinj në punë, ose klientë të rinj. Gjatë këtij muaji ju mund të zhvilloni një miqësi interesante përmes pozicionit që keni në vendin tuaj të punës, e cila do të jetë për shkak të interesave të përbashkëta. Probleme të lehta shëndetësore mund t’ju shqetësojnë. Kushtojini vëmendje të veçantë sëmundjeve kronike. Gjatë këtij muaji do të frymëzoheni nga zhvillimi i miqësisë tuaj romantike ose lidhjes së dashurisë. Do të ketë tension të përkohshëm mbi paratë që me shumë gjasa do të merrni përmes një dokumenti. Burrat do të flasin me miqtë për ide ose plane të ndryshme nga të cilat do të presin disa të ardhura ose ndonjë përfitim tjetër. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me fjalët.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Marsi do të mbahet mend si një muaj i ngarkuar. Do të ketë angazhime të reja, mundësi për të ardhura më të mira. Edhe nëse nuk e ndryshoni punën tuaj kryesore, do të keni mundësinë të përfitoni në një farë mënyre ose të merrni kënaqësi nga një detyrë, ose projekt i kryer mirë. Nëse filloni një punë të re, do të keni mundësinë të bëni përparim të rëndësishëm. Sigurisht, jo gjithçka do të jetë perfekte këtë muaj. Shumë prej jush do të përjetojnë shqetësime financiare. Lajmet në lidhje me humbjen e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit mund t’ju shqetësojnë seriozisht. Gjatë këtij muaji, jini më të kujdesshëm kur punoni me dokumente financiare që janë të rëndësishme për ju dhe familjen tuaj. Në Mars, do të përjetoni lajme emocionalisht të pakëndshme në lidhje me një djalë apo një të ri që njihni. Burrat e Demit do të kenë perspektiva të mira për zhvillim në Mars. Kini kujdes nga sforcimet e panevojshme fizike ose mendore. Ky muaj do të favorizojë veprime në lidhje me trajtimin, terapinë dhe më tepër. Gratë do të merren me veten e tyre. Do të keni veprime ose biseda të një natyre pasurore me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Lajmet, ngjarjet dhe emocionet e rëndësishme këtë muaj do të kenë të bëjnë me udhëtime ose me njerëz nga afër dhe larg. Në mars, shumë prej jush do të kenë një takim interesant me një grua. Megjithatë, ky muaj paralajmëron një ngjarje të pakëndshme që mund të ndryshojë planet tuaja paraprake për të ardhmen ose jetën tuaj në përgjithësi. Shumë Binjakë do të përjetojnë një kthesë të papritur në jetën e tyre. Ju do të keni një ngarkesë më të madhe pune në punë ose në biznesin tuaj, por të ardhurat tuaja do të jenë shumë të mira. Përdorni mundësitë për të realizuar secilën nga idetë ose projektet tuaja. Gjatë këtij muaji do të qetësoheni nga ankthet që keni për miqtë tuaj të vjetër ose të rinj. Ju madje mund të përjetoni emocione ose ngjarje të papritura të këndshme. Në Mars, fati do të jetë me ju për pjesën më të madhe të muajit. Në një formë ose në një tjetër do t’ju drejtojë drejt disa vendimeve dhe veprimeve të rëndësishme. Kjo do t’ju ndihmojë të realizoni pritshmëritë dhe shpresat tuaja. Do të keni më shumë shpenzime të lidhura me fëmijët këtë muaj. Angazhime të tjera financiare me ta janë gjithashtu të mundshme. Marsi sjell më shumë angazhime në shtëpi. Do të keni mundësinë të bëni përmirësime në shtëpi, të kujdeseni për një pronë ose të zhvendoseni në një shtëpi tjetër. Jepini dashuri bujare njerëzve përreth jush. Krijoni emocione të këndshme! Së shpejti do ta kuptoni se sa e rëndësishme është kjo. Gratë Binjake do të marrin vendime të rëndësishme që do t’i ndihmojnë ato të zgjidhin disa shqetësime personale. Marrëdhëniet në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të jenë të rëndësishme për ju. Burrat do të kenë ndryshime të humorit, të cilat do të shoqërohen me ndjenja të pasigurisë, ankthit ose frikës për të ardhmen.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të neveriteni nga hipokrizia e një gruaje me të cilën keni kontakte të përditshme, ka shumë të ngjarë në mjedisin ku punoni ose jetoni. Këshilla është të shmangni thellimin e problemeve tuaja me të, pasi ajo do të jetë një person që nuk do të hezitojë ta bëjë jetën tuaj edhe më të vështirë. Marsi do të jetë përgjithësisht një muaj i mirë për ndryshime. Do të jeni në gjendje të përfundoni një projekt ose një fazë të rëndësishme të zhvillimit tuaj personal, të hapni një derë për zhvillimin e një plani të ri, një projekti të ri ose një periudhe të re të jetës. Ky ndryshim i madh në jetën tuaj shoqërohet ndoshta nga të tjera të vogla që tashmë kanë krijuar themelin e nevojshëm mbi të cilin duhet të ecni përpara. Gjatë këtij muaji do të keni takime, biseda të dobishme ose do të përjetoni ngjarje të rëndësishme në lidhje me vajzën tuaj, mbesën ose një grua tjetër të re. Ky muaj do të kërkojë që shumë prej jush të bëjnë një vlerësim të jetës dashurore ose martesës. Ndoshta tani është koha për të bërë disa ndryshime, për të marrë vendime të rëndësishme për t’ju ndihmuar të mbani dashurinë tuaj gjallë, ose për të shpejtuar një ndarje me dikë për të cilin nuk keni më ndjenja. Gratë do të kenë mjaft angazhime familjare. Një grua mbi moshën 35 vjeç që është një e afërme e juaja do të jetë shkaku i bisedave dinamike. Burrat do të jenë të paqëndrueshëm në kohën kur duhet të marrin vendime. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në situata që përfshijnë fëmijë ose të rinj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Marsi do t’ju bëjë të lumtur me disa para nga një burim tjetër. Në një masë të madhe, ato do t’ju ndihmojnë të përfundoni disa pagesa të vonuara, të zgjidhni një problem dhe çështje të tjera të rëndësishme financiare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar dokumente financiare të çdo lloji. Në mars, lidhja juaj e dashurisë do të vihet në provë për shkak të veprimeve të paqarta ose të pashpjegueshme të partnerit tuaj. Problemet shëndetësore në lidhje me bashkëshortin ose partnerin tuaj romantik janë të mundshme. Gjatë këtij muaji do të kërkoni zgjidhjen më të mirë për problemin e familjes ose pronës tuaj. Do të kërkoni mënyra të ndryshme për të kryer detyra të rëndësishme për shtëpinë tuaj në lidhje me komoditetin, pajisjet shtëpiake dhe sende të tjera materiale. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të lëvizur në një shtëpi të re. Gjatë këtij muaji do të merrni pjesë në një mbledhje familjare ose miqësore, e cila do t’ju kërkojë të zgjidhni një dhuratë të përshtatshme. Do të keni një zhvillim të mirë të marrëdhënies tuaj familjare ose profesionale me një person të lindur nën shenjat e zodiakut ajror. Gjatë këtij muaji do të përjetoni një situatë të shkurtër, stresuese në lidhje me një djalë apo një të ri nga familja juaj. Në përgjithësi, në mars, kini kujdes nga veprimet dhe vendimet e nxituara ose të rrezikshme. Gjatë këtij muaji, suksesi juaj do të vijë përmes durimit, heshtjes dhe pritjes së zhvillimit natyror të disa ngjarjeve. Gratë do të duhet të heqin dorë nga një prej ideve të tyre në lidhje me udhëtimet. Arsyeja për këtë mund të jetë një lajm apo ngjarje e keqe që do të lidhet me vendin ku planifikoni të udhëtoni. Burrat do ta kenë të vështirë të kontrollojnë emocionet e tyre kur lajmet e pakëndshme i befasojnë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Për disa prej jush, problemet e dashurisë mund të vijnë për shkak të ndërhyrjes së njerëzve që janë kundër marrëdhënies tuaj. Në Mars do të bëni takime ose mbledhje në të cilat do të diskutohen çështje të rëndësishme kryesisht financiare. Këto do të jenë gjëra që do të ndikojnë në të gjithë familjen tuaj. Gjatë këtij muaji, ngjarjet e papritura do të rirregullojnë përparësitë dhe planet tuaja deri në fund të vitit. Ngjarjet që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjat e ujit do të jenë baza e disa vendimeve ose ndryshimeve të rëndësishme. Ky do të jetë një muaj i mbarë për çështjet gjyqësore ose ligjore. Gjatë këtij muaji do të merrni pjesë në një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një vajzë apo një grua të re. Gjatë këtij muaji do të kapërceni disa frikëra në lidhje me zhvillimin e projekteve tuaja profesionale ose politike. Gjatë këtij muaji, duke ndjekur intuitën tuaj, do të jeni në gjendje të dilni nga një aksident ose situatë stresuese. Gratë do të duhet të ndihmojnë një burrë të afërt të familjes në një situatë të rëndësishme për të. Burrat do të duhet të mendojnë me kujdes për secilin hap që lidhet me zgjidhjen e dokumenteve ose parave.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Këtë muaj do të ketë konfrontime me miq ose partnerë biznesi që jetojnë në një vend tjetër. Marrëdhëniet tuaja familjare gjithashtu do të jenë shumë të diskutueshme. Ndonjëherë do të ketë mosmarrëveshje për gjëra të parëndësishme, të cilat më pas do të jenë të vështira për t’u përtypur. Në mars, marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut do të kërkojnë vëmendje. Njohjet tuaja të reja do të jenë jetëshkurtra ose me një qëllim specifik. Në mars, do të duhet të ndaheni me disa njerëz. Kjo nuk duhet të jetë një arsye që ju të jeni në konflikt, depresion ose me humor të keq. Këto ndryshime dhe përvoja kanë për qëllim t’ju çlirojnë nga njerëzit ose gjërat e panevojshme ose që ju pengojnë. Mendoni në këtë mënyrë dhe evitoni të ankoheni ose të rëndoni njerëzit përreth jush me problemet tuaja. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj do të lidhen me punën tuaj, disa ndryshime në të ose marrjen e një propozimi për një pozicion të ri më të mirë, janë midis mundësive. Kontaktet tuaja me institucionet shtetërore në lidhje me zgjidhjen e çështjeve të pronës, taksave, dokumenteve, etj do të kenë një zhvillim pozitiv. Pritshmëritë tuaja për të ardhurat këtë muaj do të përmbushen dhe madje, edhe të ardhura shtesë janë të mundura. Shumë do të jenë të kënaqur me një dokument ose kontratë të një natyre financiare. Marsi do të kujtohet me një ngjarje të gëzueshme në shtëpi. Burrat e Peshores do të duhet të mbështesin ose ndihmojnë një djalë apo burrë nga rrethi i tyre i të afërmve në një kohë të rëndësishme për të. Gratë do të angazhohen në çështje të rëndësishme që lidhen me fëmijët ose nipërit e mbesat e tyre.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Keni përpara një muaj në të cilin do të keni mundësinë të festoni një ngjarje të veçantë lidhur me një djalë apo një të ri që është i afërmi ose shoku juaj. Gjatë këtij muaji do të keni më shumë takime me njerëz kryesisht nga rrethi juaj i miqve. Rastet do të jenë të ndryshme dhe do të kenë të bëjnë me ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj ose jetën e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbarë dhe interesant për ju me mundësi për të krijuar njohje të reja, kontakte romantike, shoqërore ose profesionale. Gjatë këtij muaji, kushtojini vëmendje të veçantë bisedave ose ngjarjeve në jetën e një vajze apo gruaje të re, e cila mund të jetë vajza, motra, mbesa juaj ose një e afërme tjetër. Ngjarjet në jetën e saj do të sjellin një ndryshim në jetën tuaj. Në mars, monitoroni nga afër privatësinë e fëmijëve tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të përjetojnë një lloj humbjeje. Do të keni një komunikim dinamik me një person me të cilin do të duhet të zgjidhni çështjet financiare ose një dokument. Nuk ka gjasa të ketë disa ndërlikime në këtë drejtim. Një ftesë ose propozim në lidhje me një punë ose një angazhim shtesë do të kërkojë më shumë vëmendje nga ju. Gjatë këtij muaji do të duhet të kujdeseni për shëndetin e një personi. Meshkujt do të kalojnë më shumë kohë se zakonisht për takime dhe mbledhje me miqtë. Duket sikur pas një dimri të gjatë dëshironi të karikoni bateritë me më shumë energji dhe emocione të reja. Gratë do të duhet të jenë më të kujdesshme me ndjenjat dhe emocionet e tyre. Nëse jeni ofenduar ose inatosur me dikë, mos kërkoni hakmarrje. Energjia juaj negative e drejtuar ndaj këtij personi do të kthehet me forcë shumë më të madhe tek vetja juaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ndihma ose mbështetja e një personi që është shoku ose i afërmi juaj i ngushtë do t’ju ndihmojë të arrini sukses të rëndësishëm. Ky muaj do të kujtohet me tension në marrëdhëniet tuaja në shtëpi, kryesisht për shkak të problemeve të pronës. Ju mund të duhet të shpenzoni para që nuk i keni planifikuar si shpenzim. Gjatë këtij muaji, emocione të këndshme do të lindin rreth një gruaje që është shoqja apo kolegia juaj. Surprizat këtë pranverë mund të vijnë përmes lajmeve që lidhen me lindjen e një fëmije. Një nga lajmet e pakëndshme në Mars do të lidhet me shëndetin e një njeriu që e njihni personalisht. Në punën tuaj do të keni arsye të ndiheni të kënaqur me atë që keni arritur. Do të keni mundësinë për të arritur rezultate të mira ose fitime. Do të keni mundësinë të performoni mirë ose do të merrni vlerësime të rëndësishme. Ky muaj mund të mbahet mend me një udhëtim që lidhet me vizitën në shtëpinë e të afërmve ose miqve. Sigurisht, është e mundur që të mirëpritni mysafirë në shtëpinë tuaj. Do të jetë e rëndësishme të shmangni disponimet negative ose pesimiste këtë muaj. Burrat do të angazhohen në aktivitete të rëndësishme me një burrë tjetër në familje ose në rrethin e ngushtë të miqve. Gratë do të shtyjnë një ide në lidhje me udhëtimet. Mund të përjetoni dhimbje emocionale të shoqëruara me lajme të këqija nga një qytet apo vend tjetër.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në Mars mund të përjetoni me shumë ndjeshmëri disa probleme në shtëpi ose në marrëdhënien tuaj romantike. Do të prekeni dhe do të ofendoheni lehtësisht nga çdo koment negativ në lidhje me veprimet tuaja. Gjatë këtij muaji do të investoni më shumë energji në krijimin e komoditetit në jetën tuaj personale. Kjo nuk do të thotë që do të jeni. Në Mars, do të shfaqen mundësi të reja profesionale. Arsimimi i një fëmije do të jetë arsyeja për çdo angazhim shtesë këtë muaj. Në Mars do të përjetoni probleme të lehta shëndetësore. Gjatë këtij muaji, jini gati për gjërat e reja që do të shfaqen në jetën tuaj. Përdorni shanset që do të lindin këtë muaj, edhe nëse jeni gati për to. Pamja e tyre do të jetë befasuese, por nuk duhen humbur. Marsi do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar, për sa kohë që keni një qëllim të qartë. Kontaktet tuaja me njerëz nga vendbanimet e tjera do t’ju sjellin suksese dhe përvoja të papritura. Njohjet tuaja me njerëz nga një qytet apo vend tjetër do të kenë një efekt të dobishëm në planet tuaja personale ose profesionale, ka shumë të ngjarë përmes informacionit që do të merrni prej tyre. Në Mars, do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet financiare që përgjithësisht nuk do të jenë të komplikuara ose shumë dramatike.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Do të lindë një konflikt i pakëndshëm me një person nga rrethi juaj i miqve. Një mosmarrëveshje ose konflikt midis jush mund të ketë në lidhje me një udhëtim ose çështje të tjera të rëndësishme që përfshijnë njerëz nga distanca të ndryshme. Gjatë këtij muaji, shmangni dhënien e sendeve personale dhe veçanërisht makinën tuaj personale për përdorim nga një person tjetër. Marsi do të jetë një muaj i favorshëm për zgjidhjen e çështjeve financiare. Shumë përfaqësues të Ujorit do të jenë të kënaqur me paratë e papritura që do të marrin përmes një transferimi bankar ose një dokumenti. Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për planet që do të keni me një grua që do t’ju ndihmojë ose do t’ju ndihmojë në një farë mënyre në angazhime të rëndësishme shtëpiake ose familjare. Për disa prej jush, në mars papritmas do të keni një angazhim në lidhje me pasurinë e prindërve tuaj. Në Mars, ju mund të merrni një vendim të papritur për të shitur një pronë që zotëroni. Ky muaj do të favorizojë rivendosjen e marrëdhënieve të harruara me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Kjo ndoshta do të ndodhë përmes rrjeteve sociale ose përmes njohjeve tuaja të zakonshme. Në Mars do të befasoheni nga një telefonatë nga një vend i papritur. Jeta e dashurisë do të jetë emocionuese, me përvoja pozitive dhe të papritura. Marrëdhënia juaj romantike do të ketë një zhvillim të rëndësishëm. Gratë do të mërziten nga lajmet e pakëndshme nga larg. Bëni kujdes kur udhëtoni këtë muaj. Marsi mund të jetë një kohë ndryshimi që do të vijë papritur për ju në jetën tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Marsi do të mbahet mend si një kohë e ngarkuar, me më shumë stres në jetën tuaj të përditshme. Do të ketë një konflikt me një person ose institucion me të cilin do të duhet të rregulloni një dokument financiar, kontratë ose pagesë. Në përgjithësi, në Mars do të kaloni një periudhë paqëndrueshmërie për sa u përket parave në buxhetin e familjes, prandaj bëni kujdes me shpenzimet tuaja dhe planifikojini mirë ato. Këtë muaj, ju do të bëni një blerje të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të merren me çështje pronësie. Në Mars, do të kërkoni një rrugëdalje nga një situatë e pakëndshme në lidhje me një incident në vendin tuaj të punës. Ky do të jetë një muaj i pafavorshëm për proceset gjyqësore dhe çështjet ligjore. Disa nga përvojat e papritura këtë muaj mund të lidhen me marrjen e parave nga puna. Në Mars, do të përjetoni një ndryshim në planet e udhëtimit që nuk do të krijojë tension ose ndonjë shqetësim tjetër. Burrat do të kenë disa takime të rëndësishme me burra të tjerë, të cilat do të jenë kryesisht të një natyre biznesi ose financiar. Gratë do të kenë një ambicie serioze për të arritur një rezultat të rëndësishëm në punën ose biznesin e tyre. Provoni aftësitë ose njohuritë tuaja.

Komentet

Horoskopi

Horoskopi Mujor Qershor 2021

Postuar

Nga

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Sidomos ju, që e konsideroni lidhjen tuaj të mërzitshme tashmë, do ta lini veten të përjetoni histori më transgresive. Bëni kujdes në datat 20, 21 dhe 28 , pasi do të ketë momente shqetësimi, sidomos për ju që keni lidhje jo fort të konsoliduara. Nëse nuk keni asgjë për të fshehur, nuk keni pse të shqetësoheni. Në të kundërt, disa të vërteta edhe mund të dalin në shesh. Bëni kujdes edhe me familjarët për probleme që i takojnë parave. 10 ditët e para të muajit do të jenë më të vështirat. Nëse do të ndesheni me probleme, do të bëni mirë të këshilloheni me një specialist. Kjo do t’ju bëjë mirë për të qetësuar shpirtin tuaj kaq intensiv dhe përherë aventurier.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do të ekzistojnë dy ndikime kontradiktore dominuese, të cilat me veprime të tilla këtë muaj do t’ju bëjë person kontradiktor. Nga njëra anë, do të ndiheni të sigurt dhe të qëndrueshëm dhe gjatë gjithë kohës do të përpiqeni që me konsekuencë të vëni në veprim atë që mendoni, madje ngadalë dhe sigurt, ndërsa, nga ana tjetër, vazhdimisht do të bini në fazën e veprimeve të panevojshme dhe të vrullshme me të cilat do të mund të avanconi punën tuaj. Me financat do të gjendeni mirë. Për shkak të gjithë kësaj do t’i ndieni të gjitha efektet e stresit për të cilat fajin do ta keni ju vetë. Ushtroni vetëkontrollin. Për ata të cilët janë në lidhje, ky muaj kryesisht do t’u kalojë qetë me ndonjë gabim të vogël dhe ndërhyrje të pakëndshme nga ana e tyre. Nuk bën përjashtim as ndonjë grindje me familjarët, mirëpo megjithatë ajo është familjare. Megjithatë, ajo nuk do t’i rrezikojë lidhjet ekzistuese, por vetëm do të sjellë shqetësim kalimtar.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ju do të duartrokiteni më shumë se të gjithë shenjat e tjera për vizionin, kreativitetin dhe punët që keni bërë së fundmi. Diçka e tillë do të bëjë që karriera dhe puna juaj të tërheqin vëmendje edhe më shumë se zakonisht. Qershori është muaji që sjell mundësitë më të mira të vitit në lidhje me karrierën dhe ndoshta më i rëndësishmi në 2021 për të bërë progres në fushën profesionale. Ndoshta për momentin ju duket e pamundur të gjeni një pozicion të ri pune apo të promovoheni për shkak të pandemisë dhe keni të drejtë, por prisni. Aftësia juaj për të komunikuar qartë do të vlerësohet dhe zhvillohet edhe më. Nëse je në një lidhje prej kohësh, mund ta gjeni veten në ankth kur nisni me planet rreth martesës. Sidoqoftë, Afërdita në Binjakë është në prapavijë, prandaj nuk është kohë e duhur për dasma- prisni deri në 2021. Edhe ideja për t’i premtuar partnerit dashuri të përjetshme ju bën të hezitoni, por do të keni kohë mjaftueshëm për t’u menduar. Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 qershori deri në 22 qershor, nëse ju duhej një tjetër arsye për t’u treguar të duruar. Do të përballeni me vonesa gjatë kësaj kohe dhe me ndryshime të herëpashershme mendjeje. Eklipsi i 5 qershorit mund të ndikojë paksa në shëndetin tuaj, prandaj ndiqni rregullat. Hani shëndetshëm, mbani maska dhe flini mirë. Nëse i bëni këto dhe pushoni mjaftueshëm, do të merrni edhe vendime më efektive më tej. Ky eklips do të sjellë lajme të reja në lidhje me të ardhurat tuaja, kursimet, shpenzimet dhe karrierën, por gjithsesi fokusi kryesor duhet të jetë tek lidhjet e ngushta. Ndoshta zbuloni diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Aty nga 21 qershori do të fitoni para, kështu që qëndroni optimistë. Arritjet dhe reputacioni juaj do të jenë në diskutim gjatë 18 muajve në vazhdim dhe nëse keni punuar fort, Jupiteri dhe Plutoni do të sigurohen që t’i gëzoni gjithë të mirat materiale që ju takojnë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Një projekt i madh do të përfundojë pikërisht me shfaqjen e Hënës së Plotë, më 2 Qershor, kështu që ju do të nxitoni për tu siguruar që të gjitha detajet janë të përsosura. Neptuni do të jetë i pozicionuar në kënd të vështirë me këtë Hënë të Plotë, kështu që nëse keni për të dorëzuar një raport, shikoni për fakte të cilat mund ti keni harruar pa dashje ose që mund të jenë të pasakta. Urani dhe Jupiteri do t’ju japin mundësi të papritura, kështu që është shumë e mundur që ky projekt tju sjellë shumë lavdërime dhe përgëzime nga të tjerët. Marsi do të jetë gjithashtu bashkëpunues me këtë Hëne të Re, por edhe me Diellin, prandaj do t’i gëzoheni energjisë që do të ndjeni përreth jush. Kjo Hënë e Plotë e 2 Qershorit, mund t’i japë fund një çështjeje të shëndetit, ndoshta me diagnostikimin e një problemi ose me sqarimin e një sërë protokollesh mjekësore. Në qoftë se rezultatet e analizave nuk janë ato që keni pritur, kërkoni një kontroll të dytë , pasi me Neptunin aktiv dhe Mërkurin në prapavijë deri në 11 Qershor, mund të jetë bërë një gabim. Nuk ka asnjë të keqe të kontrollohen dy herë rezultatet, ose të kërkoni një mendim të dytë. Nëse ju doni të merrni një kafshë shtëpiake në shtëpinë tuaj, shkoni në strehezat/ dyqanet e kafshëve dhe kërkoni një aty – kjo Hënë e Plotë e 2 Qershorit (plus ose minus katër ditë) do të krijojë kushtet që ju të bëni zgjedhjen më të mirë. Gjithsesi, ju këshilloj që gjatë kësaj kohe vetëm të kërkoni dhe mos të merrni vendime deri në 11 Qershor. Me Neptunin dhe Mërkurin në prapavijë, kërkoni të merrni të gjithë informacionin e duhur për kotelen ose qenushin e vogël, që doni të merrni në shtëpi për tu kujdesur. Gjithashtu, duhet të jeni plotesisht i vetëdijshëm për përgjegjësitë që do të merrni me këtë krijesë. Shënojeni me rreth të kuq datën 5 Qershor sepse Marsi dhe Jupiteri do të punojnë së bashku në harmoni të plotë me njëri-tjetrin, ndaj në një mënyrë apo tjetër, do të gjeni mënyra për të fituar para. Ka mundësi që kjo të jetë një shumë e konsiderueshme dhe bujare parash. Ju mund të dëshironi që të strukeni diku, në fshehtësi të plotë, për të shijuar privatësinë tuaj, sapo të shfaqet Hëna e Re më 16 Qershor, e cila do t’ju nxisë që të gëzoni privatësinë tuaj në qetësi. Kjo Hënë e Re do të jetë veçanërisht e dobishme për t’ju ndihmuar që të hiqni dorë nga një ves që ju e dini që nuk është i mirë për ju. Çdo zakon, sado i rrënjosur që të jetë, mund të kapërcehet me ndihmën e njerëzve të kualifikuar. Kjo Hënë e Re do të ketë mbështetje të jashtëzakonshme nga Urani, planeti i të papriturave, kështu që një teknikë të re ose inovacion, mund të funksionojë për mrekulli, në përpjekjen tuaj për të hequr zakonin që keni. Qershori ka një nga ditët më të mira të gjithë aspekteve të veçanta të gjithë vitit 2021. Planeti i Jupiterit do të pozicionohet në kënd të perkryer me planetin e Uranit, një moment ky që do ti duhen muaj që të ndodhë sërish. Ky takim i rrallë do të ndodhë më 22 Qershor, ku ju do të keni fatin e mirë që të keni Jupiterin në sektorin tuaj të shtëpise dhe banesës. Kështu që ëndrra e të pasurit shtëpinë tuaj, apo të shisni një pronë me çmim të mirë, tashmë është brenda mundësive për tu realizuar. Urani godet si vetëtima, kështu që ju duhet të veproni me shpejtësi dhe me vendosmëri, kur të shfaqen mundësite papritmas. Ju do të shkëlqeni, ndërsa jeni në pozicionin e udhëheqësit dhe do të merrni vendime që të tjerët do të jenë entuziastë për t’i ndjekur më pas. E gjithë kjo do të ndodhe falë lëvizjes që do të bëjë Marsi, kur të vendoset në shenjën e Gaforres për herë të parë në dy vjet, nga data 24 Qershor deri në 28 qershor. Kontrolli është ajo çka e duan të gjithë dhe ju do ta keni atë me bollek. Në karrierën tuaj, gjërat janë duke shkuar shkëlqyeshëm, gati spektakolare. Jini të vëmendshëmnë datën 29 Qershor, kur Afërdita në shenjën e Luanit dhe e vendosur në shtëpinë tuaj të të ardhurave të fituara/pagave, do të marrë një rreze të bukur nga Urani në shenjën e Bricjapit, në shtëpinë tuaj të dhjetë të fames dhe nderimeve. Statusi dhe pozita juaj do të rritet sebashku me të ardhurat tuaja.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ky është një muaj i rëndësishëm për ata që presin të firmosin kontrata apo marrëveshje në vjeshtë. Do të përballeni me disa pengesa që vetëm pas datës 10 do të sheshohen disi. Kush nga ju ka punuar shumë, tani do të shpërblehet . Jupiteri do të mbështesë të gjithë ata që janë me provime. Krahasuar me vitin e kaluar, rrugët tuaja tanimë janë të hapura dhe prisni të korrni frytet e mundit tuaj. Në aspektin financiar gjithçka shkon më së miri. Mos e nënvlerësoni kreativitetin tuaj pasi do të keni shumë benefite prej tij. Investime të mira për të ardhmen. E keni lënë pak pas dore dashurinë gjatë fundit të majit. Pas datës 10, ndjenjat do të zgjohen sërish. Kush nga ju ka nisur një lidhje prej pak kohësh, duhet ta vazhdojë pa e vrarë shumë mendjen. Por, edhe për të joshur dikë që ju intereson, s’do të keni nevojë për shumë teknika, thjesht lini zemrën të flasë. Me kënaqësi them se të gjithë ata që kanë kaluar një krizë dhe janë ndarë, tani janë të gatshëm të nisin histori të reja. Takimet e reja janë të favorizuara pas datës 16, një nga të dielat më të bukura të muajit. Disa nga ju do të heqin qafe dikë që i pengon, dikë që në të kaluar është sjellë keq me ju. Të lindurit në shenjën e Luanit mund të ngrihen në këmbë nga hiçi, ja pse të tjerët ju kanë zili. Forma fizike mbështetet nga një Jupiter i shkëlqyer në shenjën tuaj. Kjo është situata ideale për të planifikuar një verë argëtuese. Ju sugjeroj aktivitetet sportive, sidomos ata që kanë probleme me kilet e tepërta.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Yjet do të ndihmojnë të gjithë ata që kanë vullnet. Disa nisma të reja i keni ndërmarrë, por s’do të mungojnë edhe të tjera që i keni në plan për të ardhmen. Kontrata dhe projekte të reja mund të sjellin të ardhura të shumta brenda muajit shtator. Ata që kanë aktivitet privat ndoshta s’do të kenë kaq shumë fitime, por s’do të humbasin asgjë nga ato që kanë. Mos harroni, kur mbyllet një derë, hapen dhjetë të tjera! Ky është momenti i duhur për të kontaktuar me personat që mund t’ju ndihmojnë për realizimin e projekteve afatgjata. Ambicia juaj është rizgjuar falë lajmeve të mira që keni marrë. Mërkuri vjen në shenjën tuaj në datën 12 dhe ndikimi i tij forcohet edhe nga Hëna që mbërrin në datën 19. Është koha të veproni pa u menduar dy herë. Një klimë kaq pozitive dhe fitimprurëse në aspektin profesional nuk vjen shumë shpesh. Për meshkujt e lindur në këtë shenjë është normale ta kalojnë dashurinë në plan të dytë. Por edhe ata më të fjeturit duhet ta kuptojnë kur marrëdhënia është në rrezik. Nuk keni më frikë nga ndryshimet, ja pse duhet të shfrytëzoni çdo mundësi që ju jepet. Dëshira për të joshur dhe për të bërë dikë tuajin/ën shtohet. Ata që kanë një marrëdhënie “të fjetur” bëjnë mirë t’i japin duart dhe të marrin një vendim përfundimtar. Takimi me një person të ri ndoshta do t’ju ndihmojë ta keni më të lehtë marrjen e këtij vendimi. Kujdesuni më shumë për familjen tuaj, sepse një nga të afërmit ka nevojë për kujdes. Keni lënë disa çështje trashëgimie pezull. Ju këshillojmë të mos bëni debate me dikë që ju ka vënë në provë shumë herë në të shkuarën. Ata që kanë pasur probleme psikologjike, tanimë kanë njohur personin e duhur që po i ndihmon. Lodhja do të fillojë të ndihet rreth datës 6, por gjithçka do të shkojë më së miri pas datës 13. Ditët e fundit të muajit premtojnë gjëra të bukura.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në qershor do të befasoheni nga ngjarje të këndshme ose takime me njerëz që mund të jenë të afërmit ose miqtë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë nga ju do të marrin një ofertë ose do të angazhohen në një biznes të ri. Një rast gëzimi në shtëpinë tuaj këtë muaj do të jetë për një fëmijë ose një person tjetër të familjes tuaj. Është e mundur që dikush të vizitojë shtëpinë tuaj ose të organizojë një festë të veçantë. Gjatë këtij muaji ekziston rreziku për të pësuar humbje ose aksidente në pronë. Sidoqoftë, kjo ngjarje mund të ketë një lidhje edhe me shtëpinë e miqve ose fqinjëve tuaj, dhe në njëfarë mënyre të reflektojë edhe tek ju. Gjatë këtij muaji do të keni shqetësime ose angazhime në lidhje me një pronë. Rezultatet do t’ju bëjnë krenar për atë që keni arritur. Ju do të keni vizita të papritura nga disa njerëz që do ju kërkojnë ndihmë. Ata mund të shqetësohen për një ngjarje në jetën e tyre dhe do të kenë nevojë për ndihmën tuaj, megjithëse ata mund të ndihen në siklet që t’u thonë. Mos mbani shumë shpresa për të bërë një udhëtim të planifikuar këtë muaj, pasi do të keni disa ndryshime. Qershori do të jetë një muaj i rëndësishëm për ata që dinë të qëndrojnë në gjendje të mirë fizike dhe emocionale. Padyshim që nuk duhet do të humbisni asnjë mundësi për të ndërmarrë një hap të rëndësishëm përpara.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Nuk mungon asnjëherë një fazë rebelimi në jetën tuaj apo në punën që bëni. Nëse nuk rebeloheni ju vetë, atëherë ju çorientojnë ngjarjet e shumta që ndodhin rreth e rrotull jush. Bëni shumë kujdes me paratë dhe shpenzimet e tepërta! Urani s’do të tregohet aspak miqësor me të lindurit në shenjën tuaj këtë muaj, ja pse do të ndiheni të pakënaqur. Datat 11, 12, 17 dhe 18 do të jenë vërtet ditë “prove” për ju. Disa bashkëpunime do të mbyllen, do të mendoni të ndryshoni ambient. Tension dhe konflikte me eprorët. Jupiteri dhe Saturni ju mbrojnë, prandaj duhet të gjeni një rrugë të mesme për të ndrequr gjithçka. Yjet nuk janë të këqij, por jeni ju që kërkoni ndryshime të mëdha, gjëra që s’i keni provuar më parë. Ditët e para të qershorit do të jenë më të mirat. Disa nga ju e kanë të vështirë të harrojnë një histori të kaluar dashurie. Nëse jeni peng i së kaluarës, atëherë nuk u jepni mundësi marrëdhënieve të reja që të lulëzojnë. Dukeni të gatshëm në sy të të tjerëve, por nuk ju interesojnë. Mendoni për gjëra të reja. Nëse jeni të lidhur prej kohësh, qershori do të jetë muaji i ideve të reja. E keni të vështirë që t’i gjykoni dëshirat tuaja bazuar te realiteti apo të ndani ëndrrat nga iluzionet. Vazhdojnë debatet për çështje parash, sidomos nëse keni fëmijë. Tregoni shumë kujdes për çështjet e trashëgimive me të afërmit tuaj. Ju rrethojnë lakmitarët. Ndiheni të lodhur, por s’ndaleni për asnjë çast. Datat 17 dhe 18 do të shoqërohen nga nervozizmi. Bëni kujdes me stomakun! Ushqehuni sa më mirë. Jupiteri ju mbron, por edhe ju kini kujdes me provokimet. Ndonjëherë kënaqeni duke vënë në provë veten, krijoni tensione vetëm për t’u bërë pjesë e debatit. Pse inatoseni, edhe kur nuk është e nevojshme?

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna e Plotë në shenjën e Shigjetarit, e cila do të shfaqet në 2 Qershor, do t’ju japë shtysë për të shqyrtuar pesë muajt e fundit, si për të shqyrtuar veprimet tuaja dhe atë që keni mësuar deri tani. Saturni është duke lëvizur nga Shigjetari tani, por vetëm për trembëdhjetë javë. Ju mund të mendoni rreth vendimeve që keni marrë gjatë pesë muajve të fundit dhe të përcaktoni se si gjërat janë duke përparuar. Pas datës 17 Shtator, kur Saturni do të pozicionohet në shenjën tuaj për një periudhë të pandërprerë dy vjecare, ju do të jeni në gjendje për ta përdorur praninë e tij akomë edhe më shumë.. Hëna e Plotë te shigjetari, tregon se dicka me rëndesi të madhe do të vijë. Kujdesuni për shendetin tuaj, pasi keni për të qenë shumë të lodhur në këtë moment. Neptuni do të shkojë në prapavijë këtë muaj, nga data 12 Qershor deri në 15 Nëntor. Gjatë kësaj kohe ju mund të ndryshoni mendjen tuaj në lidhje me metodën që ju keni zgjedhur për të zgjidhur një strehim apo një çështje familjare. Ju mund të keni pasur një strategji, që tani ju duket se nuk po funksionon. Mos u merakosni, pasi ndërkohë që po mendoni për ecurinë e gjerave, ju mund të bëni ndryshime dhe përmirësime. Ju tani mund të prezantoni një plan të ri, të cilin mund ta zbatoni deri në fund të Gushtit, por ndoshta ka për të patur edhe më shumë sukses. Fokusi juaj kryesor në qershor do të vendoset tek një marrëdhënie serioze partneriteti, pasi shumica e planeteve janë vendosur në pjesën perëndimore të kartelës tuaj yjore. Tregoni që keni frymë bashkëpunimi dhe mos shkarkoni shqetësimet e përditshme tek partneri juaj –në këtë mënyrë marrëdhënia juaj (personale ose biznesi qoftë) do të shkojë shumë mirë. Marsi do të shkojë në sektorin tuaj financiar nga 24 Qershori deri në 8 Gusht, kështu që pjesë e bisedimeve që do të keni me partnerin tuaj tani, do të jenë rreth strukturës ose fondeve që duhet të ndani midis njëri tjetrit. Ky është një moment shumë i për ta zgjidhur këtë çështje. Merkuri është ende në prapavijë, duke filluar kete trend muajin e kaluar, por do të shkojë në qarkullim direkt në 11 Qershor. Mërkuri në prapavijë, do tju inkurajojë që të shihni mbrapa, sidomos në një partneritet që mund të keni formuar kohë më parë,ose dhe thjesht kohët e fundit. Duket se po hyni në një kapitull të ri – qoftë marrëdhënie personale apo biznesi,- kjo në mënyrë të qartë, do të paraqesë një angazhim serioz për të dyja anët. Hëna e Re që do të shfaqet në 16 qershor dhe dy jave që pasojnë këtë hënë, do tju japin gjithë kohën e duhru që jut ë formësoni të ardhmen tuaj së bashku. Aspekti i dashurisë dhe romances gjatë muajit qershor do të jetë shumë i fortë. Afërdita do të hyjë në shenjën e zjarrit, Luanin, nga data 5 Qershor deri më 18 Korrik, një vend i bukur për shenjën tuaj të zjarrit gjithashtu, për të mirepritur Afërditën. Ju mund të udhëtoni me të dashurin tuaj ose bashkëshortin, ose të shkoni në aktivitete zbavitëse në qytetin tuaj për të hyrë në një nivel më të afërt me njëri-tjetrin. Rrethoni në kalendar datat 8 , 9 dhe 10 Qershor , gjatë të cilave do ta ndieni më së shumti dashurinë të triumfojë. Por mbani mend se dita më e mirë nga të gjitha do të jetë 22 Qershori, kur sundimtari juaj, Jupiteri do të marrë një rreze të artë nga Urani, planeti i të papriturave dhe spontanitetit. Një takim interesant i papritur do të ndodhë në fund të muajit, në datën 29 Qershor, falë sinjaleve që Afërdita dhe Urani do t’i dërgojnë njëri tjetrit. Ky muaj do të jetë plot me momente elektrizuese , kështu që ju do të ndiheni sikur jeni duke ecur në re shumicen e kohës, i dashur Shigjetar.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do të punoni më shumë se zakonisht dhe me vullnet të madh do ta plotësoni dhe tejkaloni normën, ndërkaq cilësia e punës së kryer nuk do të vihet në dyshim. Asgjë nuk do të jetë e vështirë, prandaj të tjerët do të mbeten të mahnitur me aftësinë tuaj organizative, shprehitë e punës, profesionalizmin dhe me çdo gjë tjetër. Kujdes të mos u krijoni komplekse sepse t’ju xhelozojnë. Do të merreni me pasionet dhe imtësitë, të cilat kanë rëndësi për jetë dhe në mënyrën më të thjeshtë njëri-tjetrit do t’i shfaqni dashuri. Do të jeni në formë në pjesën më të madhe të muajit dhe vetë do të kujdeseni për ushqimin më shumë se zakonisht.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Gjatë këtij muaji do të ndiheni nervoz për shkak të pozicionit jo të përshtatshëm të planetit Mars. Bëni mirë të ruani qetësinë. Do t’ju lindin ide të reja, apo do të merrni oferta mjaft të mira. Gjithsesi bëni mirë të prisni datës 12 qershor për të vepruar. Nëse prisni që t’ju realizohen disa projekte, do të merrni lajme të shkëlqyera. Të favorizuar do të jeni edhe ju që jeni me sezon provimesh. Nëse ndiheni të pakënaqur me punën që bëni, ose keni të bëni me një shef që nuk ju vlerëson, do të kaloni një periudhe rebelimi. Për këtë arsye mund të ndodhë që t’ju duhet të ngrini zërin në mënyrë që t’jua vënë veshin. Fitimet do të jenë më të mëdha për ju që zotëroni një aktivitet privat. Atmosfera do të jetë tepër pozitive edhe sa i takon fushës së ndjenjave. Do ta kenë të vështirë vetëm ata, të cilët këmbëngulin për të pasur një marrëdhënie që nuk premton më. Të lindurit nën shenjën e Ujorit janë përherë në kërkim të emocioneve speciale. Në rast se do të përjetoni një ndarje, do të rinisni menjëherë një histori të re. Do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje rrënjësore. Nuk mund të jetoni më të dyzuar. Kini parasysh data 14 dhe 23, pasi do të jenë me rëndësi. Në fund të muajit mund të bëni një propozim për martesë, nëse jeni vërtetë të dashuruar. Ditë më të mira ju presin edhe ju që keni kaluar një periudhë të stresuar. Do të ndesheni me shqetësime që kanë të bëjnë me paratë. Rreth datës 3 do të ndiheni shumë të lodhur. Bëni kujdes të mos i përshpejtoni gjërat, siç mund të ndodhë në datat 8 deri më 10 qershor. Mund të keni probleme me dhimbjet muskulore.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Marsi do të jetë te Peshqit për herë të parë në dy vite dhe ky është një lajm i mirë për ju. Marsi ju sjell energji dhe optimizëm dhe ju mbush me dëshirë për të nisur projekte të tjera. Kjo do të jetë një nga periudhat më të fuqishme të vitit – gjithçka që do të vendosni tani do të funksionojë në favorin tuaj më vonë. Duhet të tregoni kujdes për të vepruar përpara se Mërkuri të shkojë në prapavijë, nga 31 maji deri më 12 qershor. Karriera do të marrë vëmendjen tuaj të plotë në 31 maj dhe shkak për këtë do të jetë eklipsi i Hënës së plotë. Një lajm i mirë do të dalë në sipërfaqe. Diçka e rëndësishme po vjen. Një projekt i ri do t’ju bëjë të punoni fort. Emocionet do të shtohen dhe nuk është e qartë nëse jeni të lumtur apo të mërzitur në këtë fazë. Do të ndiheni të tërhequr mes gjithë zhvillimeve të papritura që po ndodhin në shtëpi, teksa ju merreni me karrierën. Në këtë muaj do të ndodhin dy eklipse. Më 31 maj, eklipsi në Gaforre do t’ju bëjë jashtëzakonisht energjikë dhe do të ndriçojë shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë, fëmijëve dhe krijimtarisë. Krijimtaria do të jetë një temë kryesore e këtij muaji dhe në këtë fazë, do të fillojë një periudhë e re për ju. Eklipsi i 31 majit mund të sjellë një zhvillim pozitiv në jetën personale. Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme, mund të zbuloni se jeni shtatzënë, ose nëse keni fëmijë, mund të merrni një lajm të mirë për të. Nëse nuk jeni në një lidhje, gjatë pandemisë mund të keni filluar një shoqëri të këndshme me dikë. Miqësi? Ndoshta po, ndoshta jo. Merreni me ngadalë.

Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

Horoskopi

Horoskopi Ditor: 1 Qershor 2021

Postuar

Nga

Dashi

Mundohuni të qëndroni të qetë në këtë ditë dhe të shmangni grindjet për çdo gjë të vogël. Në punë duhet të mbaheni fort pavarësisht lodhjes, ajo që bëni tani është shumë e rëndësishme për të ardhmen.

 

Demi

Po hapet një sezon me rëndësi të madhe për të ardhmen tuaj, si për sa i përket dashurisë dhe punës. Mos kini frikë dhe ecni përpara.

 

Binjakët

Ky është një muaj i rëndësishëm për ndjenjat, është gjithashtu koha për të kuptuar gabimet tuaja. Në punë, keni shumë energji këtë të martë 1 qershor, por do të ishte më mirë të mos lodheni shumë.

 

 

Gaforrja

Javët në vijim sjellin mundësi të reja për beqarët. Në punë, gjërat janë më mirë dhe mund të ketë një përgjigje të shumëpritur në këtë fillim qershori. Ka ardhur koha për të riorganizuar punën.

 

Luani

Nëse ka interes të ndërsjellë për dashurinë, është koha të bëni hapa konkretë. Në punë mund të keni ide të mira, instinkti juaj nuk gabon. Bëni kujdes sepse mund të keni probleme me kolegët.

 

Virgjëresha

Nuk është një kohë e mirë për dashurinë, gjërat nuk po shkojnë siç dëshironi, por diçka mund të përmirësohet në ditët e ardhshme. Në punë, është koha për të propozuar gjëra të reja.

 

Peshorja

Çiftet që kanë ndaluar një projekt tani mund të fillojnë përsëri. Në punë do të jetë e nevojshme të mendoni me kujdes para se të merrni masa dhe të vlerësoni propozimet e reja.

 

Akrepi

Dashuria bëhet interesante me fillimin e qershorit, por kushtojini vëmendje Ujorit. Puna po shkon mirë, por ju keni disa pasiguri në vetvete.

 

Shigjetari

Ky muaj që nis do të ndihmojë për të kuptuar nëse çiftet do të jenë të qëndrueshme apo jo. Puna është e pasigurt dhe mund të sjellë disa vështirësi.

 

Bricjapi

Në këtë periudhë do të duhet të vendosni dashurinë në plan të dytë, mendja juaj është e zënë me çështjet e punës. Ndryshimet tuaja të papritura mund t’i destabilizojnë njerëzit, përpiquni t’i shmangni ato sa më shumë që të jetë e mundur.

 

Ujori

Në çift, nevojitet kujdes, do të duhet të përpiqesh të jesh i kuptueshëm. Kohët e fundit ka pasur shumë ndryshime në punë që nga fillimi i vitit.

 

Peshqit

Ka shumë probleme në dashuri një i dashur mund t’ju ​​ketë lënduar në një farë mënyre. Gjërat në punë po përmirësohen, së shpejti do të ketë lajme të mira.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

Horoskopi

Horoskopi Ditor: 31 Maj 2021

Postuar

Nga

Dashi

Ka kaq shumë planetë aktivë që do t’ju ndihmojnë si në dashuri ashtu edhe në punë. Ndjenjat ndaj një personj të veçantë tek i cili ka kohë që ju rri mendja, mund të pasojnë me sinjale për ju.

 

Demi

Mund të jeni pak të pakënaqur me dashurinë këtë të hënë 31 maj. Por mos u dorëzo dhe nga ana tjetër mbaje mendjen dhe te puna.

 

Binjakët

Shumë planetë janë aktivë dhe për ju: Veç Diellit dhe Hënës, edhe Mërkuri me Venusin janë në anën tuaj. Shfrytëzojeni këtë ditë si në dashuri ashtu edhe në punë.

 

 

Gaforrja

Është e rëndësishme të distancoheni nga një dashuri që dhe ju e kuptoni se tashmë është pjesë e të kaluarës. Mendoni se ajo është ende aktive, por gaboheni. Ajo që ju duhet tani, është të ecni përpara dhe të përqendroheni në punë.

 

Luani

E hëna 31 maj do të jetë një ditë reflektimi mos krijoni polemika të kota duke u gërricur me disa. Më e mira është që të mbani vëmendjen të fokusuar në aspektet financiare.

 

Virgjëresha

Kjo e hënë e fundit e muajit është një ditë e veçantë për dashurinë Por kujdes, nuk ka nevojë të fluturoni dhe mos prisni të pamundurën. Përqendroni energjitë tuaja në një projekt pune që është sa i rëndësishëm dhe inovativ.

 

Peshorja

Qershori që po vjen pas të hënës do të jetë muaji i përsosur për të sqaruar disa probleme që kanë lindur në dashuri. Në punë jeni duke pritur një konfirmim shumë të rëndësishëm.

 

Akrepi

Edhe këtë të hënë, diçka në fushën e ndjenjave mund të mos marrë kthesën e dëshiruar ndaj kini durim. Në punë do të ketë disa probleme, por mund të kapërcehen lehtësisht.

 

Shigjetari

Historitë e disave që janë në krizë më në fund do të jenë në gjendje të rikuperohen në sajë të mbërritjes së Qershorit. Ky muaj që po vjen do të jetë thjesht juaji. Në punë, gjithçka do të shkojë mirë. Akoma më mirë, prisni se do të ketë lajme të shkëlqyera!

 

Bricjapi

Jeni në një gjendje të butë përhumbjeje, po merreni me ca probleme të lidhjes e mbase është koha të flisni me partnerin/en tuaj. Qershori do të jetë një muaj i dobishëm për të lidhur marrëveshje të rëndësishme biznesi për ata që e kanë një të tillë, por edhe për ata që janë të punësuar.

 

Ujori

Keni kaq shumë planete që janë të favorshëm për ju. Ndaj nuk duhet të shqetësoheni për dashurinë. Edhe diçka. Duket se dëshironi të bëni një ndryshim dhe mund ta zbatoni atë në vendin e punës, sepse yjet janë në anën tuaj

 

Peshqit

Pas një ndarjeje që pësuat, dashuria është përsëri rrotull jush. Në punë, Qershori do të jetë muaji i përsosur për të kuptuar se çfarë dëshironi me të vërtetë nga jeta juaj profesionale.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

Trendet e Momentit