Na ndiqni :

ShowBiz

Suksesi në gjak! Dua Lipa futet në histori dhe s’mund të ishte më e lumtur se kaq

Postuar


Dua Lipa vazhdon të jetë një nga artiset “on top” të industrisë muzikore. Këngët e albumit të saj kanë rezultuar një sukses i vërtetë.

Arritjet për këngëtaren shqiptare nuk kanë të ndalur pasi “Future Nostalgia” është bërë albumi i parë i një artisteje femër që për gjashtë muaj me radhë qëndron pjesë e klasifikimit në top listën e njohur botërore, Billboard 200, në top 10-shen e më të mirave.

“’Future Nostalgia’ nga Dua Lipa është albumi i parë nga një artiste femër që kaloi gjashtë muaj në top 10-shen e më të mirave në ‘Billboard 200’ këtë dekadë. Urime Dua Lipa”, shkroi Mike Adam në statusin e tij.

 

Më herët, Dua Lipa është shfaqur në kopertinën e “Vanity Fair” dhe i ka mahnitur të gjithë me pamjen e saj të kuruar deri në detajin më të vogël. Gjatë intervistës, shqiptarja e famshme ka rrëfyer se në vjeshtën e vitit 2019, kishte dyshime për talentin e saj deri para publikimit të hitit “Don’t Start Now”, që është pjesë e albumit “Future Nostalgia”.

Ajo ka theksuar se asokohe ishte rritur numri i kritikave dhe komenteve negative  ndaj saj duke ia shtuar akoma më shumë presionin.

Ekzistonte ky presion. Njerëzit thjesht po më thoshin se nuk isha mjaftueshëm e mirë ose se nuk e meritoja suksesin tim ose çfarëdo tjetër… Dhe unë thashë: ‘Mirë, thjesht do të mbyll gjithçka. Dhe do të sigurohem që ta përgatit këtë album ashtu si dua. Dhe unë do të përqendrohem vërtet në të qenit e shkëlqyeshme në gjithçka që bëj.

Mendoj se më duhej diçka thjesht për të qetësuar trurin dhe për ta ndihmuar veten disi të shpëtoja nga ankthi”, ka deklaruar Dua duke shtuar se u përpoq “ta zgjidhte problemin e saj” përmes meditimit dhe hipnoterapisë.

 
Komentet
VAZHDO TA LEXOSH
Advertisement

ShowBiz

Liam Payne është ribashkuar me ish të fejuarën? Dyshja fotografohen bashkë dhe fansat dyshojnë se ata janë sërish çift

Postuar

Nga


Disa javë më parë Liam Payne prnaoi publikisht se ishte ndarë pas 10 muajsh fejesë nga e dashura e tij, Maya Henry. Këngëtari fajësoi veten për këtë ndarje, duke u shprehur se nuk është fare i mirë në një lidhje dhe se duhet të punojë shumë me veten.

“Mendoj se jam më shumë i zhgënjyer nga vetja ime që vazhdoj të lëndoj njerëzit. Kjo më mërzit. Nuk kam qenë i mirë me lidhjet. Nuk jam shumë i mirë me to, kështu që duhet të punoj me veten time, para se dikush të lidhet me mua.

Në lidhjen e fundit nuk po jepja versionin më të mirë të timin më, nuk po e vlerësoja. Me sinqeritet mund të them se ndihem më mirë jashtë kësaj marrëdhënie. Nuk ndihesha mirë me atë që bëra, por duhej të ndodhte. Duhet ta them se ishte më e mira për të dy ne”, u shpreh Liam.

Së fundmi, dyshja, Liam Payne dhe ish e fejuara e tij, Henry, janë kapur mat bashkë teksa u fotografuan në një takim në Buckinghamshire.

Në fotografitë e siguruara nga “MailOnline”, këngëtari u pa duke kaluar kohë me ish të dashurën e tij.

Burimet të sigurta që ndodheshin pranë tyre në ato momente u shprehën për mediat e huaja thanë se ato dukeshin mjaft të afërt dhe kështu ndezën shpresat për një rikthim mes tyre.

Kujtojmë se para pak kohësh, ai i ka habitur të gjithë me disa deklarata të njëpasnjëshme në rrjete sociale. Ai ka bërë në Instagram disa postime, në të cilat u shpreh se nuk duhet kurrë ta lejojmë një person që e duam të largohet nga jeta jonë.

“Mos e lërë dikë të ikë nëse e do vërtetë, edhe nëse duhet të mësosh t’i duash përmes gabimeve të tua. Lëre instiktin të të tregojë se ke nevojë për ta dhe t’i mbash afër. Jemi gjithmonë duke humbur kohë, nuk po fitojmë”, shkruan Liam.

Më pas në një tjetër postim ai shkroi se është i zgjuar dhe më vonë etiketoi ish-të fejuarën. Por këtë të fundit e fshiu menjëherë dhe e pasoi me një tjetër deklaratë akoma më të fortë.

Të dua, jemi të qetë”, shkroi këngëtari.
Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

ShowBiz

Tragjike! Aktori i njohur ndërron jetë në moshën 45-vjeçare, gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Postuar

Nga

Arti në zi: Këngëtari i njohur shqiptar ndahet nga jeta


Dieter Brummer, aktori shumë i njohur për rolin e tij si Shane Parrish në projektin dramë ”Home and Away”, ka ndërruar jetë në moshën 45-vjeçare.

Brummer u gjet i vdekur në një shtëpi në Sidney. Policia e NSW konfirmoi se gjeti trupin e një burri 45-vjeçar në një shtëpi. Ata thanë se vdekja nuk besohej të ishte e dyshimtë.

Steve Comey, aktori i njohur, lëshoi një deklaratë në emër të familjes së Brummer, duke konfirmuar vdekjen.

“Ne humbëm Dieter-in tonë të bukur, të talentuar, qesharak, të komplikuar dhe të dashur. Ai ka lënë një boshëllek në jetën tonë dhe bota jonë nuk do të jetë kurrë e njëjtë”, tha ai.

Ekipi i prodhimit të “Home and Away” dhe Channel 7 thanë se ishin tepër të trishtuar nga vdekja e parakohshme e aktorit.

“Dieter ishte një anëtar i kastit shumë i dashur për “Home and Aëay”. Ne i dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta familjes dhe miqve të Dieter gjatë kësaj kohe shumë të vështirë”, thanë ata.

Brummer ishte i njohur në ”Home and Away” gjatë viteve 1990, duke luajtur dashurinë e Angel Brooks të Melissa George. Më vonë, ai u shfaq në shfaqje të tjera televizive australiane duke përfshirë ”Neighbours” dhe ”Underbelly”.

 

 

/iconstyle.al
Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

ShowBiz

“Mundohem që ta tejkaloj”, Lori Hoxha zbulon frikën e saj më të madhe!

Postuar

Nga


Lori Hoxha është një nga blogeret më të ndjekura në Shqipëri dhe shumë vajza drejtohen tek ajo nëse u duhet të marrin këshilla rreth modës e trendeve të bukurisë. Shpesh ajo ju lë hapësirë ndjekësve të saj në rrjete sociale për ta pyetur rreth gjithçkaje që duan të mësojnë dhe kurioziteti është gjithmonë shumë i madh.

Këtë radhë, ajo zgjodhi që të ndane me publikun detaje nga jeta e saj private si asnjëherë më parë. Në një intervistë për “Prive” ajo bëri të ditur se së fundmi i është dedikuar e gjitha televizionit, duke u marrë me përgatitjet e një programi të madh.

Por e gjeni dot se cila është frika më e madhe e saj?

 “Mundohem që të tejkaloj të gjitha frikërat e mia, por ajo që më bezdis akoma është klaustrofobia (pra frika nga ambjentet e mbyllura)”, u shpreh Lori dhe me shumë mundësi shumë gjetën veten.

Lori Hoxha është një nga ato personazhe që shpesh ka treguar se jeta e saj është shumë më ndryshe nga ajo çfarë shfaq në rrjete sociale. Ajo ka rrëfyer prej kohësh se ka probleme të theksuara me shëndetin mendor, sidomos me ankthin dhe atakët e panikut.

 

Më herët, blogerja tregoi se po kalon një periudhë të tillë mjaft të vështirë për shkak të ankthit. Gjatë një bisede virtuale dikush është interesuar dhe e ka pyetur se çfarë ndjen kur kalon kriza ankthi.

“Më duket sikur nuk jam prezente, sikur jam në ëndërr. Kam dhimbje kokë, dridhje trupi, lodhje ekstreme, nuk mund të përqëndrohem etj. Nuk mund ta heq qafe realisht”, ka treguar Lori.

 

 
Komentet
VAZHDO TA LEXOSH

Trendet e Momentit